Legnica Szpital Wojewódzki

1,9 [20]Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy

Ulica: Iwaszkiewicza 5
59-220 Legnica, Dolnośląskie

Głównym szpitalem w dużym mieście (ponad 100 000 mieszkańców), jakim jest Legnica jest Wojewódzki szpital specjalistyczny.
Dojazd do szpitala nie jest trudny. Z centrum Legnicy należy jechać drogą krajową numer 94 w kierunku Wrocławia. Po kilku kilometrach na światłach trzeba skręcić w prawo, w ulicę Generała Sikorskiego, przejechać około 400 metrów i skręcić w lewo w Iwaszkiewicza, na której to ulicy szpital się znajduje.
Każdy oddział szpitala w Legnicy posiada własną izbę przyjęć. Poza przyjęciem ze skierowania w szpitalu w Legnicy leczyć się można poprzez przyjęcie na czynnym 24 godziny na dobę tzw. „ostrym dyżurze”, poprzez Oddział Ratunkowy na ulicy Iwaszkiewicza 3.
Bardzo prosimy o podzielenie się opiniami o tym Legnickim szpitalu. Wybór szpitala jest decyzją wyjątkowo ważną.

 

 


Ocena średnia Legnica Szpital Wojewódzki:

Legnica, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy otrzymał ocenę średnią: 1,9
przy skali od 0 do 5,
wyliczoną z na podstawie: 26 opinii

VN:RO [1.9.22_1171]
Jakość leczenia
Przyjazny personel
Warunki pobytu
Czas oczekiwania
Rating: 1.9/5 (20 votes cast)

Położenie szpitala: Legnica26 opinie o “Legnica Szpital Wojewódzki”

 1. Krystyna

  Jedyny szpital w takim mieście?Personel nie mający presji innego Ośrodka nie czuje presji „dobrego” leczenia.Dziwne związki personalne,wszechobecna bylejakość,lekceważenie pacjenta to codzienność.Bardzo wysokie apanaże dopełniają obraz rzeczywistości w której pacjent traktowany jest jak coś co przeszkadza

 2. byla pacjentka
  Jakość leczenia
  Przyjazny personel
  Warunki pobytu
  Czas oczekiwania

  Omijajcie oddz.ortopedii szerokim łukiem.Pacjent pozostawiony samemu sobie,brak kontaktu z lekarzem,nie wspomnę litościwie o „Paniach” pielęgniarkach.Jeden wielki skandal!!!!!

 3. Byla pacjentka
  Jakość leczenia
  Przyjazny personel
  Warunki pobytu
  Czas oczekiwania

  Jesli chodzi o ginekologie masakra poprostu pielęgniarki nie mile

 4. waszka

  spędziłem 2 dni na SOR-CIE w pierwszym dniu czkałem na zrobienie usg czkałem kilka godzin po czym lekarz
  poinformował mnie że nie ma osoby uprawnionej na terenie szpitala do zrobienia mi usg
  przyjechać na drugi dzień przed 8 rano czekałem następne kilka godzin po kilku godzinach podszedłem do rejestracji po czym
  pan zaproponował mi posiedzieć na krzesełku następne kilka godzin. Dziękuje za taką opiekę. 31-12-2015

 5. Byly pacjent.
  Jakość leczenia
  Przyjazny personel
  Warunki pobytu
  Czas oczekiwania

  Lekarze na neourologi w szpitalu legnickim są trudno dostępni, trudno zdobyć informacje o chorym, niemożliwy jest kontakt z nimi, są nieuprzejmi, aroganccy, większość bardzo nie sympatyczni, często agresywni, opieka pielęgniarek jest kiepska, są miało zaangażowane w leczenie chorych,robią to do czego są zmuszone, pacjent jest traktowany jak niechciany gość, jak intruz, wręcz go lekceważy się. Tragedia.

 6. gaga 53
  Jakość leczenia
  Przyjazny personel
  Warunki pobytu
  Czas oczekiwania

  Wypisz -wymaluj miałam identyczne odczucie jak wyżej. Mimo iż miałam wyznaczony termin przyjęcia na odział przez ordynatora , i punktualnie stawiłam się na oddział po półtoragodzinnym oczekiwaniu poinformowano nas iż niestety nie zostanę przejęta z powodu braku miejsc.W dzisiejszym świecie komunikacji i telefonii nikt z oddziału nie raczył przeprosić zadzwonić i poinformować o przesunięciu terminu przyjęcia. No cóż po opiniach jak wyżej cudem był było oczekiwać empatii ze strony personelu szpitala w Legnicy – a to tak ważna cecha w przypadku personelu medycznego. A może za dużo naoglądałam się seriali medycznych typu Leśna Gora i Szpital. Naiwniaczka

 7. Byly pacjent.

  SZPITAL WOJEWODZKI w LEGNICY
  Oddział neurologiczny posiada 40 łóżek. Wydzielony jest pododdział udarowy z 4 łóżkami intensywnego nadzoru neurologicznego, wyposażony w sprzęt medyczny do ciągłego monitorowania parametrów funkcji życiowych pacjentów, którzy leczeni są m.in. jedyną metodą o udowodnionej skuteczności w leczeniu ostrej fazie udaru niedokrwiennego mózgu – lekiem trombolitycznym oraz 12 łóżkami wczesnej rehabilitacji poudarowej.
  Pozostałe łóżka przeznaczone są do leczenia i diagnostyki pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi takimi jak: choroby demielinizacyjne (stwardnienie rozsiane), zespoły pozapiramidowe, otępienne i zaburzenia wyższych czynności nerwowych (neuropsychologia), choroby nerwowo-mięśniowe.
  W wielu przypadkach nasi pacjenci podczas hospitalizacji objęci są opieką psychologiczną, neurologopedyczną. Odpowiednio przeszkolony personel lekarski, pielęgniarski i rehabilitanci, gwarantują wysoką jakość usług oddziału.////
  Moje obserwacje sa calkowicie odmienne: To jest opis na stronie Szpitala w Legnicy, to całkowita nieprawda, kłamstwo, oszustwo, bzdura, w ogóle tak nie jest, jak pisza, wprowadzają ludzi w błąd, w ogóle nie stosują metody, o której piszą. Leczenie chorego po udarze to tragedia, trauma, w ogóle nie ma żadnego leczenia. Nie ma tam wystarczająco lekarzy i pielęgniarek, nie ma podawania lekarstw. Przeleżenie w cierpieniu w łóżku na sali, podłączenie do zwyklej kroplówki, to wszystko, na co tam można oczekiwać, a jedyne można czekać na prawdziwy cud.

 8. bożena
  Jakość leczenia
  Przyjazny personel
  Warunki pobytu
  Czas oczekiwania

  SOR Legnica = straszne, tragedia, dramat, horror,
  nie polecam ale co zrobić jak jest jedynym takim w okolicy.
  Człowiek idzie więc z nadzieją, szuka pomocy i niestety kolejny raz wraca do domu z brakiem diagnozy, bólem i cierpieniem.

 9. jan
  Jakość leczenia
  Przyjazny personel
  Warunki pobytu
  Czas oczekiwania

  Jeżeli ktoś chce się przekonać co to za szpital to wystarczy zachorować i leczyć się na NFOZ a od razu wyzdrowieje po pierwszym zetknięciu się z chamskim personelem głównie lekarzami którzy maja w d..pie pacjenta który wcześnie j nie pojawił się w ich prywatnym gabinecie.Chamstwo i znieczulica.

 10. Poszkodowana przez układ konowałów.

  Unikajcie Szpitala Wojewódzkiego w Legnicy jak ognia.23 czerwca moja niepełnosprawna żona miała termin na badanie USG jamy brzusznej i co – po godzinie oczekiwania około 20 osób zostało odesłanych z kwitkiem bo do gabinetu wszedł koleś w garniturku i zaczął za parawanem obściskiwać personel w spódnicy.Pani od rejestracji proponowała płatne USG w firmie która niedawno wygrała przetarg.Mam pytanie – czy do gabinetu USG alfons został przysłany przez tą firmę?

 11. POŁOŻNICTWO – nie dziiękuję!!!!
  Jakość leczenia
  Przyjazny personel
  Warunki pobytu
  Czas oczekiwania

  no mi właśnie odmówili KTG w szpitalu z Legnicy…. jestem po koszmarnym przeziębieniu w 39tyg ciąży, pojechałam jak tylko mogłam się ruszyć z łóżka… odesłali mnie bez badania, bo „nie ma czynności porodowych i co by to było jakby tak każdy chciał sobie zrobić ktg w szpitalu?”…. nic dziwnego, że ten szpital ma tak złą opinię … normalnie chodzę do lekarza w Lubinie i tam będę rodzić

 12. Piotr
  Jakość leczenia
  Przyjazny personel
  Warunki pobytu
  Czas oczekiwania

  Szczerze to nie życzę najgorszemu wrogowi pobytu w tym szpitalu.
  Nie ma w nim lekarzy. Nazwał bym ich raczej felczerami. Totalne dno szkoda kasy na utrzymanie tego szpitala. Dyrektor musi być do bani bo bałagan straszny. Najgorszy jest teraz sor od czasu kiedy szefem jest Kosta to wykańczalnia ludzi. Prokuratura z zasady powinna analizować każdy zgon. Radze omijać ten szpital Wrocław albo Lubin tylko nam pozostaje. Tu jak ratownicy ci z karetki pomogą to dalej ciebie wykończą każdy to wie kto tam był. Nie wypowiem się tylko na temat porodówki bo nie wiem opinie są znacznie lepsze wiec się nie wypowiadam. Reszta oddziałów to dno najgorsze.
  My Legniczanie powinniśmy stanowczo powiedzieć konowałom stanowcze NIE.

 13. And
  Jakość leczenia
  Przyjazny personel
  Warunki pobytu
  Czas oczekiwania

  Prędzej Cię do kostnicy wywioza niż przyjmą na oddział. Pacjent jest tylko przedmiotem, który przeszkadza. A ordynator oddziału ortopedii to szkoda słów… jak i każda osoba tam pracująca

 14. wowa
  Jakość leczenia
  Przyjazny personel
  Warunki pobytu
  Czas oczekiwania

  Nie piszę o traktowaniu,ale o bałaganiei indolencji personelu medycznego Szpital Wojew. Legnica. Po dwóch dniach pobytu na oddz neurol.w nocyposzedłem do pilęgn. po coś na sen. Czułem,że się zataczam. Pielęgniarki zaraz „ale się pan nawalił” i dały mi lek na sen. Przyczyną tego stanu było podawanie mi leków innego pacjenta „ktoś powie nimożliwe, a jednak. Był pacjent o takim samym nazwisku,ale w innej sali.W szafce gdzie przechowywano leki pacjentów bałagan.Dowód na to mam, ponieważ pielęgniarka oddała mi pudełko po lekach ,których nawet nie znam i nie miałem nigdy przepisanego.Jedno nazwisko było skreślone i nadpisane moje cZerwonym flamastrem. Gdy zwróciłem na to lekarzowi uwagę chciał bym oddał mu to trefne opakowanie. Napisałem do ordynatora i Marszałka Województwa.ordynator
  odpisał ,że wszystko „oky”,ale skrzętnie pominął kwestię faszerowania mnie innymi lekami.Marszałek widocznie uznał,że są to bzdety,a więc nie trzeba odpisywać! Po prostu na oddz. neurologicznym totalny bałagan/ przynajmniej w tej kwestii co opisałem / gdyby mnie odesłali do św. Piotra nic by się nie tłumaczyli, miał takie dolegliwości i się mu zmarło. Przed wyjściem ze szpitala już gdy miałem wychodzić pobierali mi krew ,tłumaczyli, że spraw2dzali chormony obwodowe i przeciwciała,ale w opisie ,który dostałem miesiąc po o tym badaniu sza!!. Na koniec tłumaczyli się, że tak długo nie otrzymywałem wypisu, ponoć z niewiadomych przyczyn ja im podpowiadam,wysłali do drugiego o tym samym nazwisku tak jak faszerowali mnie jego lekami jak to nazwać WYKAŃCZALNIA, a nie szpital

 15. wowa

  Przeczytałem na dole swojego listu / ciut wyżej/ że komentarz „czeka na potwierdzenie” ,pytam kogo kto ma potwierdzić ,pielęgniarki,które w swoim bałaganie się pogubiły ,czy lekarz, który je będzie bronił ???

 16. Kiki kiki
  Jakość leczenia
  Przyjazny personel
  Warunki pobytu
  Czas oczekiwania

  Ta ocena jest jeszcze zawyżona okropność nie powinni nawet zwierząt leczyć

 17. jaceer
  Jakość leczenia
  Przyjazny personel
  Warunki pobytu
  Czas oczekiwania

  witam
  jestem oburzony traktowaniem pacjentów przez personel pielęgniarski i lekarski na oddziele neurologicznym gdzie ostatnio przebywała moja niepełnosprawna mama. moja mama nie widzi została zamknięta w izolatce z dwoma nieboszczykami. Lekarze nie zapoznając się z dokumentacją medyczna pacjenta i wmawiają ze człowiek niewidomy widzi wszystko. od roku jest po udarze lewostronnym z niedowładem zmuszają do wstawania i chodzenia gdzie pacjentka nie morze sama się poruszać. najgorszemu wrogowi nie życzyłbym tam trafić.

 18. ika

  Jezeli chodzi o sor to dno personel jest arogancki poniza chorego a odzial neurologi to wykonczalnia uwazajcie

 19. Xx

  Cały ten szpital to totalne dno-brak szacunku dla chorych i cierpiących ludzi.

 20. niezadowoloy pacjent
  Jakość leczenia
  Przyjazny personel
  Warunki pobytu
  Czas oczekiwania

  Witam cóż można powiedzieć o tym szpitalu… nikomu nie polecam omijać szerokim łukiem. Byłem pacjentem na neurochirurgi u szanownego Pana Druszcza (oczywiście po wizycie w prywatnym gabinecie) oczekiwanie na przyjęcie 8 godzin w świetlicy- na starym krześle dobrze ze nie na schodach). przekładanie zabiegu przez 25 dni. Bo coś tam, tu implantów nie ma to guzy mózgu są, to jutro i tak w koło (dodam,że operują w poniedziałki, czwartki i piątki). Po zabiegu 2,5 godz.czekania na lek przeciwbólowy. Pan ordynator na wizyty przychodzi jak mu się chce 10- 13 i jeszcze jakieś podśmiechujki w stylu: ” na takich jak Pan mówimy Czereśniaki bo to Ci co z drzewa spadli”. pielęgniarki też takie sobie wiecznie wkurwione ale jak mają takiego szefa to się nie dziwie. Duży by jeszcze pisać ale mi się nie chce pogrążać tego szpitala. Pozdrawiam Panią salową – jedyna była w porządku i pomocna. Nie jestem rasistą ale ciapaty lekarz ma w ryj jak dojdę do siebie, młody kot!!. Życzę zdrowia!. Jeszcze napisze ale teraz mi się nie chce:)

 21. Darek4355
  Jakość leczenia
  Przyjazny personel
  Warunki pobytu
  Czas oczekiwania

  Tragedia i masakra szybciej cie wykoncza niz wylecza

 22. Halina
  Jakość leczenia
  Przyjazny personel
  Warunki pobytu
  Czas oczekiwania

  Byłam pacjentką oddziału neurochirurgii. Miła i fachowa obsługa lekarzy, pielęgniarek, salowych. Polecam ten szpital!!!

 23. Marta
  Jakość leczenia
  Przyjazny personel
  Warunki pobytu
  Czas oczekiwania

  Mama została przyjęta na oddział neurologii. Pani Widz jest bardzo miłą kompetentną Panią doktor. W krótkim czasie miałam na tym oddziale tatę i mamę. Polecam oddział oraz personel neurologii.

 24. Marta

  Potwierdzam

 25. antoni
  Jakość leczenia
  Przyjazny personel
  Warunki pobytu
  Czas oczekiwania

  Byłem pacjentem oddz. urologicznego, wspominam mile personel jak i lekarzy. Będę mile wspominał ten podział jako pacjent. Dziękuję za wszystko.

 26. ewa
  Jakość leczenia
  Przyjazny personel
  Warunki pobytu
  Czas oczekiwania

  MOŻE WARTO POMYŚLEĆ, JAK MY SIĘ ZACHOWUJEMY. NAJLEPIEJ NARZEKAĆ ALE, ODPOWIEDZMY SOBIE, CZY MY W SWOJEJ PRACY JESTEŚMY IDEALNI I TACY SUPER. GÓRNOLOTNE SŁOWA POWOŁANIE, SŁUŻBA ITP, PAMIĘTAJMY, ŻE LEKARZE I PIELĘGNIARKI TO TEŻ LUDZIE. JA MIAŁAM MOŻLIWOŚĆ OBSERWACJI PRACY W AMB. CHEMIOTERAPII I UWAŻAM, ŻE TU PRACUJĄ FAJNI LUDZIE.

Chcesz podzielić się swoją opinią??
Oceń i zostaw komentarz!

Jakość leczenia
Przyjazny personel
Warunki pobytu
Czas oczekiwania